27 Mayıs 2016 Cuma

RESSAM PERVİN SARIALİOĞLU KİŞİSEL SERGİSİ ZAMANDAKİ DÜŞLER

ZAMANDAKİ DÜŞLER İLE MUHTEŞEM YOLCULUK
RESSAM PERVİN SARIALİOĞLU
KİŞİSEL SERGİSİ
ZAMANDAKİ DÜŞLER

İnsan ruhu, beden denen kafesin ardında gizlenmiş ve kendini hapis etmişti.Tek isteği ruhuna ulaşmaktı.İnsan, ruhuna yolculuğun uzun olduğunu biliyordu.Bu uzun yolculukta en sadık dostu zamandaki düşleriydi...

Küratörlüğünü Fine Art Sanat Birliği Başkanı Ressam Funda Tümer'in üstlendiği sergi 03 Haziran 2016 tarihinde Transparan Sanat Galerisi ev sahipliğinde sanatseverler ile buluşacak.
Sanatçı, Zamandaki Düşler serisi eserlerinde kendi duygu ve düşlerinden yola çıkarak,izleyicinin düşlerine dokunmaktadır. Hayata dair umutları ve beklentileri, mavi ile buluşturup huzurla birleştirmektedir.Kırmızı ile aktarılan düşlerde aşk, tutku ve sevgiyi görmek mümkündür. Beyazda huzur, yeşilde gerçekleşmesi beklenilen düşler vardır.Güvercin simgesi ise, insan ruhundaki özgürlüğe dokunmaktadır.
Herkesin kendinden bir parça bulacağı sergi 10 Haziran 2016 tarihine kadar izlenebilecek.

PERVİN SARIALİOĞLU
RESSAM

Sanatçı, 1977 Trabzon doğumlu. Resim eğitimine küçük yaşlarda Ressam Rasim Çubukçu ile başlayan Sarıalioğlu, ilk kişisel sergisini 1988 yılında 11 yaşındayken açtı.Eğitimine Ressam Ekrem Kutlu Atölyesi’nde devam eden sanatçı, 2001 yılında Trabzon Eğitim Fakültesi Resim Öğretmenliği Bölümü’nden mezun oldu.2007 yılında Devlet Güzel Sanatlar Galerisi’nde profesyonel sanat hayatının ilk kişisel sergisini, 2009 yılında Trabzon Devlet Tiyatrosu’nda ikinci kişisel sergisini gerçekleştirdi. Birçok karma sergi ve sanat projesinde yer aldı.Sanatçı 14 yıldır Akçaabat Salacak Orta Okulu’nda Görsel Sanatlar Öğretmeniolarak görev yapmakta. Çalışmalarına kendi atölyesinde devam etmektedir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder