24 Nisan 2014 Perşembe

FINE ART & FUNDA TÜMER "BASIN BÜLTENİ" BAŞKENT'TE BÜYÜK SERGİ

B A S I N   B Ü L T E N İ
BAŞKENT'TE BÜYÜK SERGİ
7 Sanatçının Toplam 82 Eserine Yer Verilecek Serginin Geliri Türkiye Sakatlar Derneği Ankara Şubesi'ne Bağışlanacak
Beypazarı Belediyesi Eski Belediye Başkanı Cengiz Özalp ve Yeni Başkan Tuncer Kaplan önderliğinde ve Fine Art Sanat Birliği kurucu ve yöneticileri  Funda Tümer  ve Erdinç Sakin Küratörlüğünde  Sosyal Sorumluluk Projesi kapsamında  Başkent Ankara’da Seramik & Resim Sergisi düzenlendi.
Serginin açılışını 
Beypazarı Belediye Başkanı
Tuncer Kaplan 
gerçekleştirdi.
Polart Sanat Galerisi’nin ev sahipliği yaptığı sergide Sanatçılar Erdinç Sakin, Ersoy Yılmaz, Fehnur İpek, Funda Tümer, Mürüvet Eser Sarı, Nedret Suna ve Tuğrul Emre Feyzoğlu tarafından hazırlanmış özel koleksiyonlardan oluşan toplam 82 eser sergilenmektedir.
Eserlerin satışından elde edilecek gelir Türkiye Sakatlar Derneği Ankara Şubesi’ne bağışlanacaktır.
Açılışta Başta Siyaset Dünyası, İş Adamları, Akademisyenler ,Sanat  ve Basın olmak üzere birçok konuk yer almıştır.
Açılışı gerçekleştiren Başkan Tuncer Kaplan her sanatçıyla tek tek ve özenli bir şekilde ilgilenmiş ve eserler hakkında detaylı bilgi alarak Sanatın ve Sanatçıların önemini vurgulamış ve Sosyal Projelere verdikleri desteklere değinerek: ‘Sanat bir toplumun uygarlığa giden yolda en önemli kılavuzlarından biridir. Sanattan ve sanatçılardan uzak bir toplumun algıları, tutumları, davranışları ve bireysel gelişimleri olgunlaşamaz. Bu açıdan bakınca yerel yönetimlerin toplumu sanatla buluşturması sadece bir sosyal faaliyetten ibaret olmadığı,  bu buluşturma ve kaynaştırmanın onun asli görevlerinden biri olduğu gerçeği de ortaya çıkmaktadır.’ İfadesini kullanmıştır.
Sergi 29 Nisan tarihine kadar sanatseverler ve duyarlı vatandaşlarımızla buluşmayı bekliyor.
İletişim: Funda TÜMER
GSM: 0 533 718 28 39 
***
FOTOĞRAFLAR & RESİMLER
Resim 1 -  Başkan, yardımcıları, Türkiye Sakatlar Derneği Ankara ŞB. Yöneticisi ve yardımcıları, Fine Art Sanat Birliği Başkanı ve sanatçılar
Resim 2 - Başkan ve Sanatçılar
Resim 3 -4  Başkan sanatçısından eserleri hakkında bilgi alırken resim 3 sanatçısı Tuğrul Emre Feyzoğlu - Resim 4 Sanatçısı Fine Art Sanat Birliği Kurucu Ve Yöneticisi Ressam & Seramik Sanatçısı Funda Tümer

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder