24 Kasım 2017 Cuma

Çalışmalarına 2017 Haziran Ayında başlanan proje, Fine Art Sanat Birliği Konsept Proje kapsamında hazırlanmış olup, Başkan Funda Tümer küratörlüğünde sanatseverler ile buluştu.

Sanat ve Duyu Proje Sergisi Görkemli Bir Gece İle Kapılarını Açtı
Çalışmalarına 2017 Haziran Ayında başlanan proje, Fine Art Sanat Birliği Konsept Proje kapsamında hazırlanmış olup, Başkan Funda Tümer küratörlüğünde sanatseverler ile buluştu.
Değerli iş adamlarımızdan Müfit Metin'in sahibi olduğu, Serpil Güvendik yönetimindeki Ankara'nın önemli sanat galerilerinden Grup Sanat Galerisi'nin ev sahipliğinde görkemli bir gece ile kapılarını açtı.
Sergide 1 Heykeltıraş ( Mükremin Altıkardeş ), 2 Seramik Sanatçısı ( Ersoy Yılmaz, Özgün Güneş Yılmaz ) ve 9 Ressam ( Berna Cordan, Bora Dervişoğlu, Fatoş Ötenen, Funda Tümer, Hülya Tuncel Ilgaz, Merve Kezik, Nurgül Baş Kılıç, Saliha Demiryürek, Yaprak Kurtoğlu ) olmak üzere toplam 12 değerli sanatçı yer almakta.
Sanatın toplum ve birey üzerindeki olumlu etkisine vurgu amaçlı siyah ve beyaz renk hakimiyetinde, her sanatçının kendi tarz ve yorumu ile hazırlanan eserler izleyiciler tarafından büyük ilgi gördü.
Açılışa başta, Yazar ve Eleştirmen Ümit Yaşar Gözüm, BRHD Eski Başkanı Mehmet Ali Doğan, TDHD Yönetim Kurulu Başkanı Yalçın Mıhçı, Türkoğlu Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Cemali Serin, önemli sanatçılarımızdan Oğuz Kutdemir, Nedim Bilgiç, Ali Çağlayan, Monad Balkan, Derya Saatçioğlu, Aziz Özdemir, Cezmi Orhan, Hüzeyin Sertaş, Senarist ve Eleştirmen Serkan İşcanoğlu, AvivaSA Gurubunu temsilen Tuba Barışık, TC. Bilim Teknoloji ve Sanayi Bakanlığı temsilen Meryem Yayla, AV.Nevzat Boztaş, H. Avni Özdüzen, Gürün Okan gibi iş ve sanat dünyasından birçok önemli isim katıldı.
Sergi 17 Aralık 2017 tarihine kadar Grup Sanat Galerisi Ankara'da izlenebilecek. 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder