14 Ekim 2015 Çarşamba

Müjdat Gezen Sanat Merkezi, ANKARA "YANSIMALAR" Sergisi ile Sezonu Açıyor

YANSIMALAR
Duygu ve Düşüncelerin En Güzel Dışavurumu, 
                                 İç Dünyanın En Güzel Yansımasıdır Sanat…
Müjdat Gezen Sanat Merkezi Ankara 23 Ekim 2015 tarihinde önemli bir sergiye ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. Sergide Resim ve Seramik Sanatı'nın üç önemli ismi bir araya geliyor.

Seramik Sanatçısı Ersoy Yılmaz, Ressam & Seramik Sanatçısı Funda Tümer ve Ressam Bora Dervişoğlu’nun bir araya gelmesi ile gerçekleşecek olan sergi YANSIMALAR adını taşıyor. ‘’Duygu ve düşüncelerin en güzel dışavurumu, iç dünyanın en güzel yansımasıdır sanat’’ diyor üç usta isim…

Sanatçıların tarz ve teknikleri ise birbirinden muhteşem.

Ersoy Yılmaz eserlerinde seramiğin bir başka dünyası ile tanışmanız mümkün. Sır-Altı Dekor tekniği ile çalışan sanatçı eserlerinde çok farklı bir resimsel çizgi taşıyor. Eserler karşısında seramik ve resim sanatının bu kadar başarı ile bir araya gelmesi karşısında etkilenmemek mümkün değil.

Funda Tümer eserlerinde ise bambaşka bir dünya ile karşılaşıyorsunuz. Serigrafi tekniğini muhteşem bir hale dönüştüren sanatçı ana figürlerde ise bu tekniği fırçası ile birleştirerek harikalar çıkarıyor. Eserlerindeki farklı kompozisyon ve renk geçişleri ile ana temaları olan kadın ve at figürünü kendine özgü bir şekilde yorumluyor ve bu yorum karşısında hayranlık içerisinde kalmamak mümkün değil.

Bora Dervişoğlu eserlerinde ise ara ara kübizm etkilerini görmek mümkün. Hayata dair tüm duyguları renkler ve ana teması kuş figürü ile yansıtan sanatçının eserleri karşısında da hayranlık içerisinde kalmamak mümkün değil. Renklerdeki uyum, figürler arasındaki ilişkiler ve ana temanın kompozisyon içerisine yerleşimi kusursuz.

Sergideki en önemli nokta ise üç sanatçının da resim ve seramik sanatında kalıplaşmış tekniklere karşı gelerek eserlerini hayata katıyor olmaları.

Uzun yıllardır birlikte birçok başarılı projede çalışan sanatçılar ilk defa üçlü bir sergide buluşuyorlar.

Küratörlüğünü Fine Art Sanat Birliği Başkanı Funda Tümer'in üstlendiği sergi 23 Ekim 2015 saat 18.30'da Müjdat Gezen Sanat Merkezi Ankara’da sanatseverler ile buluşacak.

Sergi 6 Kasım 2015 tarihine kadar izlenebilecek.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder